Достапни линкови

Перез-веруваме во политиката на САД кон Иран


Израелскиот претседател Шимон Перез и американскиот претседател Барак Обама
Израелскиот претседател Шимон Перез изјави денеска дека земјата им верува на САД кои сакаат да ја спречат нуклеарната програма на Иран. Говорејќи по средбата со американскиот претседател Барак Обама во Ерусалим Перез рече дека Иран претставува најголема опасност за безбедноста на Израел, како и Хамас и Хизбалах.
Тој порача и дека резервите на хемиско оружје во Сирија не треба да се најдат во рацете на терористичките групи. Обама порача дека Израел нема да има поголем пријател од САД.
XS
SM
MD
LG