Достапни линкови

Уште еден маж се самозапали во Бугарија


Бугарските медиуми јавија дека еден 40 годишен невработен маж се самозапалил во знак на протест против сиромаштијата во земјата. Мажот се полил со бензин и се обидел да изврши самоубиство во селото Ситово, при што бил однесен во болница и се наоѓа во критична состојба.
Националното радио јави дека неиндентификуваниот маж не можел повеќе да купи ниту леб за неговото дете и дека повеќе не можел да го издржи таквиот начин на живот. Претходно пет бугарски граѓани се самозапалија.
XS
SM
MD
LG