Достапни линкови

Планот за Кипар погрешно претставен, смета француската влада


Протестите во Кипар против планот за спас на земјата
Потпаролката на француската влада Нажат Вало-Белкасем изјави денеска дека планот за спас на кипарската економија бил погрешно претставен од земјата. Францускиот претседател Франсоа Оланд се очекува денеска телефонски да разговара со кипарскиот колега Никос Анастасијадис во обид да се најде решение за тешката ситуација, во која се наоѓа Кипар.
XS
SM
MD
LG