Достапни линкови

Американската војска ќе се повлече од покраината Вардак во Авганистан


Војник во покраината Вардак во Авганистан
Американската војска и авганистанските власти постигнале договор за повлекување на американските безбедносни сили од покраината Вардак, по наредбата од страна на претседателот Хамид Карзаи во минатиот месец.
Карзаи ги обвини безбедносните сили за злоупотреби на цивили во покраината. Американската војска ги негираше тврдењата.
XS
SM
MD
LG