Достапни линкови

Обама ја реафирмираше посветеноста за безбедноста на Израел


Американскиот претседател Барак Обама и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху
Американскиот претседател Барак Обама изјави денеска дека посветеноста на САД за безбедноста на Изрел е нераскинлива. Говорејќи при пристигнувањето во Тел Авив Обама рече дека е убеден оти сојузот меѓу двете земји ќе трае вечено. Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху му се заблагодари на Обама за поддршката на правото на Израел да го брани своето постоење.
XS
SM
MD
LG