Достапни линкови

Молотов коктел пред ноќен клуб во Битола, двајца повредени


Битола
Пред ноќниот клуб „Расчекор“ во Битола синоќа била фрлена непозната запалива материја од која биле повредени две лица. Тие биле пренесени во Клиничката болница во Битола каде што им бил укажана лекарска помош. Лицето кое ја фрлило запаливата материја било приведено од битолската полиција.
XS
SM
MD
LG