Достапни линкови

Ал Каеда ја презеде одговорноста за нападите во Ирак


Ирачкиот огранок на Ал Каеда ја презеде одговорноста за вчерашниот бран напади во кои загинаа 56 луѓе, додека 200 други беа ранети. „Исламската држава на Ирак“ прецизира дека станува збор за прва фаза на одмаздата. Во меѓувреме, ирачки официјални претставници соопштија дека во денеска дошло до експлозија на автомобил бомба во источниот дел на Багдад при што две лица загинале.
XS
SM
MD
LG