Достапни линкови

Меѓусебни обвинувања на сириската власт и бунтовниците


Еден од повредените во хемискиот напад во близина на Алепо
Сириската власт и бунтовниците со меѓусебни обвинувања за тоа кој е одговорен за смртоносниот хемиски напад во близина на градот Алепо. Државната новинска агенција САНА јави дека 25 лица загинале, а десетина повредени во нападот. Сириската државна телевизија објави снимка од жртвите како пристигнуваат во болница.
Бунтовниците ги негираа тврдењата на власта и ги обвинија силите на претседателот Башар ал Асад дека тие го спровеле нападот.
XS
SM
MD
LG