Достапни линкови

Двајца кандидати на претседателските избори во Црна Гора


Досегашниот претседател и кандидат за престојните избори Филип Вујановиќ
Црногорската Државната изборна комисија соопшти денеска дека на претседателските избори ќе учествуваат само двајца кандидати. Досегашниот претседател Филип Вујановиќ, кој е кандидат на владејачката Демократска партија на социјалистите и опозицискиот кандидат Миодраг Лекиќ.
Недостигот на трет кандидат значи дека новиот претседател на Црна Гора ќе биде избран на 7 април.
XS
SM
MD
LG