Достапни линкови

Пакистан-владејачката партија со критика до талибанците


Пакистанските племенски лидери
Пакистанската национална партија Авами соопшти дека партијата ќе учествува во престојните избори и дека нема да дозволи да биде заплашена од заканите на талибанците. Талибанците соопштија дека привремено ја повлекуваат нивната понуда за мировни преговори со властите, бидејќи според нив нема сериозни напори за нивно отпочнување.
Тие упатија критика до демократскиот систем и предупредија на напади врз Пакистанската народна партија и Обединетото национално движење.
XS
SM
MD
LG