Достапни линкови

Расмусен-обвинувањата на Карзаи се смешни


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен
Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен го отфрли обвинувањето од авганистанскиот претседател Хамид Карзаи дека САД заедно со талибанците ја прават земјата нестабилна за меѓународните сили да имаат изговор да останат во Авганистан и по 2014 година.
Расмусен ги нарече обвинувањата смешни и изрази надеж дека Кабул е свесен за парите и жртвите кои ги дале за земјата да се движи напред.
XS
SM
MD
LG