Достапни линкови

Филе ја поздрави новата динамика во дијалогот меѓу Србија и Косово


Еврокомесарот за проширување на ЕУ Штефан Филе со српскиот претседател Томислав Николиќ
Еврокомесарот за проширување на ЕУ Штефан Филе ја поздрави новата динамика во дијалогот меѓу Србија и Косово. Но, тој порача дека Белград мора да продолжи да ги унапредува односите доколку сака да добие датум за отпочнување на преговори со Унијата.
Филе денеска во Белград се сретна со српскиот претседател Томислав Николиќ пред започнувањето на нвоата рунда на преговори меѓу српскиот и косовскиот премиер, Ивица Дачиќ и Хашим Тачи.
XS
SM
MD
LG