Достапни линкови

Задари го повика Египет да помогне во конфликтот во Сирија


Египетскиот претседател Мохамед Морси со делагацијата при пристигнувањето во Пакистан
Пакистанскиот претседател Асиф Али Задари го повика египетскиот претседател Мохамед Морси да му помогне во напорите за ставање крај на конфликтот во Сирија. Според соопштението Задари по средбата со Морси во Исламабад истакнал дека треба заедно да се потрудат да најдат мирно решение за кризата во Сирија.
XS
SM
MD
LG