Достапни линкови

Самарас-Кипар и Грција од кризата ќе излезат посилни и поединствени


Грчкиот премиер Андонис Самарас
Грчкиот премиер Андонис Самарас изјави денеска дека просперитетот и развојот брзо ќе се вратат на Кипар и во Грција. Според него, Грција го поддржува Кипар во искушението веќе три години.
Самарас смета дека народот во двете земји многупати покажал способност да ги издржи проблемите и да чекори напред. Тој порача дека од кризата ќе излезат посилни и поединствени.
XS
SM
MD
LG