Достапни линкови

Новиот кинески претседател во посета на Русија


Кинескиот претседател Кси Џинпинг
Кинескиот претседател Кси Џинпинг ќе ја посети Русија при крајот на неделава. Според соопштението, Џинпинг со рускиот претседател Владимир Путин ќе разговара за трговската соработка, економија, енергија и инвестиции.
Се очекува на средбата да стане збор и за меѓународни прашања, како ситуацијата на Блискиот Исток, Северна Африка, Иран, Авганистан и Корејскиот полуостров.
XS
SM
MD
LG