Достапни линкови

Бомбашки напад во Сомалија, осум жртви


Во експлозија на автомобил бомба пред престседателската плата во главниот град на Сомалија, Могадишу загинаа најмалку осум лица. Полицијата соопшти дека најголем дел од жртвите се возеле во минибус кој поминувал на местото каде се случил нападот.
Според полицијата целта на нападот бил камион кој превезувал припадници на тајната служба.
XS
SM
MD
LG