Достапни линкови

Напад врз судот во Пешавар, 3-ца загинати, 25 повредени


Најмалку 3 лица загинале, а 25 биле повредени во денешниот напад врз судот во пакистанскиот град Пешавар. Шефот на локалната полиција изјави биле двајца напаѓачи, од кои едниот имал елек со експлозив, кој успеал да го активира, додека другиот бил застрелан од полицијата. Пешавар е честа мета на вакви напади од страна на талибанците и нивните екстремистички сојузници.
XS
SM
MD
LG