Достапни линкови

Египетскиот претседател во посета на Пакистан


Египетскиот претседател Мухамед Морси допатува во еднодневна посета на Пакистан, прва на еден египетски лидер во последниве декади. Предвидени се разговори на Морси со пакистанскиот претседател Али Зардари и потпишување на неколку билатерални договори.
XS
SM
MD
LG