Достапни линкови

Уапсени осомничените за силување на туристка во Индија


Индиската полиција соопшти дека уапсила пет осомничени за силувањето на една швајцарска туристка, која со својот маж со велосипед патувала низ земјата. Уапсените признале дека го извршиле нападот, а потрагата по другите двајца осомничени продолжува.
Според полицијата, напаѓачите го претепале мажот и го врзале за дрво додека ја силувале неговата жена. Тие притоа им го украле лап топот и парите.
XS
SM
MD
LG