Достапни линкови

Русија ќе испрати постојана флота на бродови на медитеранот


Руските власти соопштија дека планираат да испратат постојана флота на воени бродови на Медитеранското море за прв пат по две децении. Командантот на руската морнарица адмиралот Виктор Чирков изјави дека 5 до 6 брода од Црното море ќе бидат трајно преместени на медитеранот со цел да се заштитат интересите на земјата во регионот.
XS
SM
MD
LG