Достапни линкови

Две лица загинаа на трка во Калифорнија


Две лица загинаа кога еден тркачи автомобил излета од патеката во Калифорнија. Инцидентот се случил во саботата вечер за време на кругот за загревање пред да започне трката во паркот Марисвил во близина на Сакраменто.
Според извештаите, едно 14 годишно момче и 68 годишен маж загинале, при што трката била откажана.
XS
SM
MD
LG