Достапни линкови

Група поврзана со Ал Каеда виновна за нападите во Ирак


Нападите во Багдад
Група поврзана со Ал Каеда тврди дека е одговорна за серијата на бомбашки напади во четвртокот во Ирак, при кои загинаа 18 лица. Според Исламистичката држава на Ирак, нападите биле одмазда за сунитските жени кои се држат во затворите од страна на шиитските власти.
Целта на нападите беше Министерството за правда кое се наоѓа во центарот на Багдад.
XS
SM
MD
LG