Достапни линкови

Новиот кинески претседател вети голема ренесанса на земјата


Новоименуваниот кинески претседател Кси Џинпинг
Новоименуваниот кинески претседател Кси Џинпинг вети дека неговото раководство ќе работи на „голема ренесанса на кинеската нација“ и на „големата кауза на социјализмот со кинески карактеристики“. Џинпинг денеска го одржа неговиот прв говор откако во четвртокот беше назначен на функцијата.
Лидерот на Комунистичката партија порача и дека мора да се засили борбата против корупцијата и другите неправилности во земјата.
XS
SM
MD
LG