Достапни линкови

Заеднички изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево


Актуелниот градоначалник на Кичево и кандидат на коалицијата „Кичевчани за Кичево“ Благоја Деспотоски, заедно со пратениците Игор Ивановски од СДСМ и Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе отворат заедничкиот изборен штаб во центарот на градот.

На настанот ќе присуствуваат и локалните ограноци од ромската и турската коалиција од општина Кичево.

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ и опозициската СДСМ на изборите настапуваат со заеднички кандидатури за советнички листи во Струга и во Кичево.
XS
SM
MD
LG