Достапни линкови

Лига на Европа: Челзи против Рубин


Актуелниот фудбалски европски шампион Челзи кој нема можност да ја брани титулата во Лигата на шампионите, за противник во четвртфиналето на Лигата на Европа, ќе игра против Рубин Казан. На денешната жрепка во Нион се извлечени и следните четвртфинални двојки: Тотенхем - Базел, Фенербахче - Лацио и Бенфика - Њукасл. Првите средби се закажани за 4 април, а реваншите седум дена подоцна.
XS
SM
MD
LG