Достапни линкови

ЛШ: Пари Сен Жермен против Барселона


Денеска во Нион беше изврешена жрепка за четвртфиналните натпревари од европската Лига на шампиони во фудбал. Барселона ќе игра против Пари Сен Жермен, додека шпанскиот шампион Реал Мадрид со Галатасарај од Турција. Минатогодишниот финалист во Лигата на шапионите италијански Јувентус ќе игра против германски Баерн. Едно од најголемите изненадувања годинава, Малага во четвртфиналето ќе игра со гермаснки Дортмунд. Првите натпревари ќе се играат на 2 и 3 април, а реваншите на 9 и 10 април.
XS
SM
MD
LG