Достапни линкови

Дводневен Самит на лидерите на ЕУ во Брисел


Протестите против мерките за штедење
Дводневниот самит на лидерите на ЕУ започна денеска во Брисел. На самитот се очекува лидерите да разговараат за мерките за штедење кои беа спроведени за излез од економската криза, но и за проблемите кои настанаа во земјите-членки.
Илјадници лица протестираа додека лидерите на Унијата пристигнуваа на Самитот. На средбата тие ќе разговараат и за ситуацијата во Сирија.
XS
SM
MD
LG