Достапни линкови

Убиен припадник на исламистичките бунтовници на Северен Кавказ


Руски војници
Еден припадник на исламистичките бунтовници на Северен Кавказ бил убиен во рускиот град Губински. Руските власти соопштија дека бил застрелан за време на специјална операција, откако одбил да се предаде и притоа отворил оган кон безбедносните сили.
Според нив, лицето, чиј идентитет не се открива бил вмешан во изнудување на пари и кражби. Тој наводно испраќал пари на исламистичките бунтовници на Северен Кавказ.
XS
SM
MD
LG