Достапни линкови

Абас се надева на мировните преговори со Израел во 2013


Палестинскиот претседател Махмуд Абас со рускиот претседател Владимир Путин
Палестинскиот претседател Махмуд Абас изрази надеж дека мировните преговори со Израел ќе бидат рестартирани во оваа година. Но, според него, шансите за тоа да се случи се многу мали. Абас ја даде изјавата по средбата со рускиот претседател Владимир Путин, кој му порачал дека ќе направи се мировните преговори да се вратат на вистинскиот пат.
Преговорите меѓу двете земји беа прекинати во 2010 година.
XS
SM
MD
LG