Достапни линкови

Киднапирани чешки туристки во Пакистан


Вооружена група киднапирала две туристки од Чешка кои патувале со автобус низ пакистанската покраина Балочистан. Локалните власти соопштија дека жените патувале од Иран во патнички автобус и биле придружувани од припадник на безбедносните сили.
Според возачот на автобусот, вооружената група носела воени униформи кога го стопирала автобусот и ги заробила двете туристки и нивниот чувар, кој подоцна бил ослободен.
XS
SM
MD
LG