Достапни линкови

Кина ќе добие нов претседател


Парламентот во Кина денеска го одобри именувањето на новиот лидер на државата. Кси Џинпинг ќе го замени Хју Џинтао како претседател на нацијата. Тој од Џинтао ја наследи и функцијата лидер на Комунистичката партија.
XS
SM
MD
LG