Достапни линкови

Карзаи-одложeно предавањето на контролата врз Баграм


Afghanistan -- President Hamid Karzai speaks at a gathering of women to mark International Women's Day, in Kabul, 10Mar2013
Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи изјави денеска дека секое понатамошно одложување на предавањето на затворот Баграм кој е контролиран од американските сили може да им наштети на односите на двете земји. Според соопштението, Карзаи и американскиот генерал Џозеф Дунфор на денешната средба не можеле да го решат проблемот.
НАТО соопшти дека двете страни се залагале за ннатамошни разговори за решавање на отворените прашања.
XS
SM
MD
LG