Достапни линкови

Мајката на егзекутираниот бомбаш од Минск го бара неговото тело


Љуба Ковалева
Мајката на Владислав Ковалев кој беше осуден за бомбашкиот напад врз метрото во Минск и потоа езекутиран поради тероризам бара од белоруските власти да и го предадат неговото тело. Љуба Ковалева изрази надеж дека властите ќе ја прифатат нејзината молба на одбележување на едногодишнината од смртта на нејзиниот син.
Ковалeв заедно со Дмитри Коновалов го изврши нападот, при кој загина 15 лица, а 200 беа повредени.
XS
SM
MD
LG