Достапни линкови

Палестинскиот претседател во посета на Русија


Палестинскиот лидер Махмуд Абас
Палестинскиот лидер Махмуд Абас пристигна во Москва, каде утре ќе оствари средба со рускиот претседател Владимир Путин. Двајцата лидери се очекува да разговараат за ситуацијата на Блискиот Исток и Северна Африка, како и за билатералните односи на меѓу нивните земји.
Абас ќе се сретне и со премиерот Дмитри Медведев, а во земјата ќе престојува до 16 март.
XS
SM
MD
LG