Достапни линкови

Азербеџан-новинарите бараат да престанат нападите врз медиумите


Претседателот на Азербеџан Илхам Алиев
Азербеџанскиот комитет за заштита на новинарите го повика претседателот Илхам Алиев да ги спречи нападите врз медиумите. Директорот на комитетот Џоел Симон во соопштението го потсетува Алиев на неговото ветување дека ќе се посвети на рефромите за развој на демократијата во земјата.
Симон упатува и остра критика кон властите за апсењето на неколку независни новинари.
XS
SM
MD
LG