Достапни линкови

Временска прогноза - Променливо облачно со повремен дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд, особено претпладне и во вечерните часови. На одредени места ќе има пороен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од пет до 18 степени. Во Скопје слично време, со температура до 16 степени.
XS
SM
MD
LG