Достапни линкови

Запленети 21 тон хероин и морфиум во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека заплениле околу 21 тон херион и морфиум. Количината била запленета за време на хелихоптерски напад со помош на рускиот федерален сервис за контрола на наркотици. Според полицијата, нападот бил извршен врз објект во покраината Нангахар.
Покрај дрогата имало запленето и големи количини на хемикалии кои се користат за нејзино производство.
XS
SM
MD
LG