Достапни линкови

Саркисјан оствари средба со Путин во Москва


Ерменскиот претседател Серж Саркисјан оствари средба со рускиот претседател Владимир Путин
Ерменскиот претседател Серж Саркисјан оствари средба со рускиот претседател Владимир Путин во Москва. Путин му ја честиташе победата на Саркисјан на изборите на 18 февруари и изјави дека односите меѓу двете земји се посебни. Тој најави дека руските инвестиици во Ерменија ќе бидат зголемени.
Според Саркисјан, природно било неговата прва официјална посета по изборите да биде во Русија, бидејќи земјата е нивен стратешки партнери.
XS
SM
MD
LG