Достапни линкови

САД и нападите на талибанците во Авганистан


авганистанскиот претседател Хамид Карзаи
Официјален Вашингтон ги отфрли забелешките од авганистанскиот претседател Хамид Карзаи дека Соедините држави ги користат талибанските напади за да останат воено присутни во Авганистан и по 2014 година. Портапролот на Белата куќа Џеј Карни ваквите наводи ги оцени за лажни. Вчера еден полицаец стрелал врз американските сили во провинцијата Вардак, при што биле убиени двајца војници.
XS
SM
MD
LG