Достапни линкови

Ерменскиот претседател во посета на Москва


Ерменскиот претседател, Серж Саркисјан денеска ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин во Москва.
Руските медиуми пренесуваат дека разговорите ќе бидат фокусирани врз начините за продлабочување на билатералните односи.
Ова е прва посета на Саркисјан на Русија по неговиот избор минатата година на изборите кои опозицијата ги нарече лажирани.
XS
SM
MD
LG