Достапни линкови

Србија:пронајдена украдена слика од Рембрант


Седум години откако беше украдена слика на Ребрант, откриена е од страна на српската полиција. Локална телевизија соопшти дека четворица инволвирани во кражбата се уапсени. Станува збор за делото „Портрет на таткото на Рембрант“ од 1630 година. Сликата е украдена од уметничкиот музеј во Нови Сад во 2006 година.
XS
SM
MD
LG