Достапни линкови

Нови санкции против Северна Кореја


САД најавија нови санкции над Севернокорејската главна меѓународна банка поради нејзината улога во поддршката на развојот на оружје за масовно уништување од страна на Пјонгјанг. Советникот за национална безбедност на Барак Обама ја објави веста додавајќи дека САД ќе продолжат да работат со сојузниците на зајакнување на санкциите против севернокорејската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG