Достапни линкови

Времето денеска-облачно и топло


За денеска метеоролозите најавуваат облачно и релативно топло време со повремен дожд кој на одредени места ќе биде пороен. Температурата ќе се движи од 7 степени на највисоките до 19 степени во најјужните делови од земјата. Во Скопје слично време и температура до 18 степен.
XS
SM
MD
LG