Достапни линкови

САД протераа двајца дипломати од Венецуела


САД протераа двајца венецуелски дипломати, како одоговор на бркањето на двајца американски воени аташеа од Каракас по смртта на претседателот на земјата Уго Чавез во минатата недела.
Според информациите на дипломатите Орландо Хосе Монтанес и Виктор Тамакаро им било наредно да се врата дома и тие вчера ги напуштиле САД.
XS
SM
MD
LG