Достапни линкови

Курдските бунтовници ќе ослободат група на војници


Турски војници
Турскот министер за внатрешни работи Муамер Ѓулер изјави дека курдските бунтовници се очекува да ослободат група на војници како знак на напорите за помирување меѓу Анкара и забранетата Курдска работничка партија.
Според него, бунтовниците утре во северен Ирак ќе ги предадат киднапираните војници на курдски медијатори.
XS
SM
MD
LG