Достапни линкови

Уапсени 5 лица за бомбашките напади на турско-сириската граница


Турската полиција соопшти денеска дека уапсила пет лица, кои се осомничени дека ги извршиле бомбашки напади на турско-сириската граница во минатиот месец. Министерот за внатрешни работи Муамер Ѓулер изјави дека меѓу осомничените има четворица Сиријци и еден Турчин, кои биле поврзани со сириските тајни служби и армија. Во нападот загинаа 14 луѓе.
XS
SM
MD
LG