Достапни линкови

Авганистански и странски војници убиени во Авганистан


НАТО соопшти дека неколку авганистански и странски војници загинале во напад во источниот дел на Авганистан. Според извештајот, неколку лица кои носеле униформа на авганистанските безбедносни сили започнале да пукаат кон група на војници.
Инцидентот, како што соопшти полицијата од покраината Вардак се случил во реонот Јалрез, при што тројца авганистански офицери и двајца американски војници биле убиени.
XS
SM
MD
LG