Достапни линкови

Ал Каеда убила 48 сириски војници во Ирак


Ирачка група поврзана со Ал Каеда соопшти дека ја прифаќа одговорноста за минатонеделното убиство на 48 сириски војници и 9 ирачки чувари во западен Ирак.
Американската SITE Intelligence Group која ги набљудува форумите на милитантите најави дека групата „ Исламска држава Ирак“ на нивниот веб сајт објавила дека е одговорна за нападот врз групата сириски војници која побарала засолниште и лекарска помош во Ирак.
XS
SM
MD
LG