Достапни линкови

Над две илјади свињи извлечени од реката Шангај


Шангај
Кинеските власти соопштија дека се извлечени над две илјади мртви свињи од реката Шангај која е извор на вода на жителите на градот.
Свињите најверојатно биле фрлени во реката.
Организациите за природна средина бараат да се интензивира мониторингот на квалитетот на водата во реката поради стравувањата од загаденост.
XS
SM
MD
LG