Достапни линкови

Италија и Грција потврдија дека нивни државјани се убиени во Нигерија


Припадници на исламистичката група Ансау
Италијанското министерство за надворешни работи соопшти дека нивниот државјанин, кој беше киднапиран во Нигерија, како и другите шест странски лица најверојатно се убиени. Грчкото министерство за надворешни работи исто така соопшти дека нивниот државјанин кој беше меѓу киднапираните бил убиен и дека неговото семејство е информирано.
Италијанските власти ги демантираа шпекулациите дека имало обид заложниците да бидат ослободени. Исламистичката група Ансау потврди дека ги убила лицата, кои беа киднапирани на северниот дел на Нигерија.
XS
SM
MD
LG